Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

yerden ısıtma sistemlerinin ilk ve en deneyimli firması axem thermofloor. yerden ısıtma kollektörü yerden ısıtma borusu yerden ısıtma straforu sistemleri ile hizmet vermektedir.

yerden ısıtma sistemlerinin ilk ve en deneyimli firması axem thermofloor. yerden ısıtma kollektörü yerden ısıtma borusu yerden ısıtma straforu sistemleri ile hizmet vermektedir.

 • Gönderici Adı: Tahir Bey
 • Gönderici E-postası: info@yerdenisi.com
 • Gönderici URL’si: https://www.yerdenisi.com
 • https://www.yerdenisi.com
  https://www.yerdenisi.com

  Yerden Isıtma Borusu Yerden Isıtma Straforu Yerden Isıtma Kollektörü Axem Thermofloor
  Fonksiyonel ve estetik anlamdaki yerden ısıtma borusu, yerden ısıtma straforu, yerden ısıtma kollektörü gibi ısınma ihtiyaçlarından doğan çözümler günümüzde farklı arayış ve çözümlerle karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde tüketilen enerjinin büyük bir kısmı ısıtmada kullanılmaktadır. Bilinen enerji kaynaklarının tükenmeye başlaması insanları yeni alternatif enerji kaynakları aramaya ve enerjiyi minimum düzeyde kullanarak maksimum düzeyde verim elde edilen sistemler kullanmaya itmektedir. Bunun içindir ki 70-90 °C sıcak su kullanarak mekanı ısıtan petekli sistemler yerine sadece 30-50 °C sıcak su kullanarak istenilen düzeyde ısı veren, yerden ısıtma sistemi artık günümüzde tercih sebebi olmaya başlamıştır.

  Yerden ısıtma sistemi zemin altına döşenen izolasyonun üzerine yerleştirilen plastik borularda ( PE-X, PE-Xb,PE-Xc,PE-RT ) sıcak su dolaştırılması sonucu ortamın, insan vücuduna en uygun yöntem olan serbest taşınım ve ışınım yöntemi ile sağlıklı ısıtması gerçekleştirilmektedir. Dolaştırılan düşük sıcaklıktaki su sayesinde daha az enerji harcanmakta, yapı elemanları ısındığından dolayı dışarıdaki anlık ısı değişimi, mekanın havalandırılması sonucu ısı, hemen kaybolmamaktadır. Aynı zamanda döşeme altı kullanılan izolasyon malzemeleri ( EPS, naylon branda ) ses ve ısı yalıtımı yapmaktadır. Yapılan açıklamalar dikkate alındığında ilk yatırım maliyeti biraz yüksek görünen yerden ısıtmanın kendini kısa zamanda düşük yakıt masrafı ile amorte ettiği, hem de homojen ısı dağılımı ile konforlu ve sağlıklı bir seçim olduğu aşikardır. İlk uygulama tarihi M.Ö.1200′ lü yıllara rastlayan yerden ısının bölgemizdeki ilk örneği de Kayserideki Gevher Nesibe Darüşşifası olduğu görülmektedir.

  Ülkemizde yerden ısıtma sistemi hakkında bilgi eksikliği ve bazı yanlış uygulamalar sonucu, yerden ısıtma sistemleri yeterli seviyede uygulanamamaktadır. Gelin ülkemizdeki bu yanlışlıkları kısaca inceleyelim. Yerden ısıtma toz yapar gibi yanlış bir söylem vatandaşlarımızı tedirgin etmektedir. Yapılan araştırmalar dikkate alındığında; 1- Oda içinde tozlanma sebebi, ortamdaki hava akımlarıdır, döşemeden ısıtma sistemindeki mevcut ısı dağılımı sayesinde oda içindeki hava akımları bilinenin aksine klasik sistemlerden 7 kat daha düşüktür.

  Isınan havanın yoğunluğunun azalacağı ve yükseleceği fiziksel gerçeği toz yapar söylemini negatif olarak etkilesede konu yakından incelendiğinde yerden ısıtma sisteminde zemin sıcaklığı 29 derecedir ve bu durum yaz günleri odanızdaki zemin sıcaklığı ile aynıdır, dolayısıyla yerden ısıtma sisteminin evinizin gündelik şartlarından bir farkı yoktur. Tam aksi olarak klasik sistemdeki yüksek derecedeki ısı kaynakları ( Örn: 60 derecedeki radyatör gibi) odanızdaki mevcut tozların yanarak ısı kaynağı etrafına yapışmasını sağlar ve o bölgelerde kararmalar görünür, döşemeden ısıtma sisteminde böyle bir sorun da bulunmamaktadır.

  Projelendirmenin ısı kayıpları ve zemin kaplamasına göre yapılmaması sonucu kullanılan bölümlerde ısınamama veya gereğinden fazla ısınma; yerden ısıtma sistemi ısı kayıplarını karşılayacak şekilde projelendirilmelidir, bir metre borunun ısıl gücü şeklinde, zemin kaplamasını dikkate alınmadan yapılan çalışmalar genelde ısınamama problemi doğurmaktadır. Öncelikle ısı kaybı bulunmalı, ısı kaybı, hesaplanan alanın m2 sine bölünerek ısıl akı tespit edilmeli ve literatürden zemin katmanları dikkate alınarak bulunan ısıl akıyı karşılayacak boru modülasyonu seçilmelidir.

  Yerden ısıtma sektöründe ürün ömrü ve enerji tasarrufu açısından dikkat edilmesi gereken en önemli kalemlerden bir tanesi de kollektördür. İşlevsel olarak ısı kaynağından gelen suyun döşeme zeminine dağıtımı ve toplama ünitesi görevini üstlenmekle birlikte ısı kaynağından bağımsız olarak gidiş-dönüş sularının debilerine, basınçlarına ve ısılarına müdahale ile mükellef olmalıdır.

  Devamı için tıklayınız
  .

  Yerden Isıtma Popüler Sayfa Etiketleri
  YERDEN ISITMA YERDEN ISITMA KOLLEKTÖRÜ YERDEN ISITMA BORUSU YERDEN ISITMA STRAFORU ALTTAN ISITMA ALTTAN ISITMA BORUSU ALTTAN ISITMA STRAFORU ALTTAN ISITMA KOLLEKTÖRÜ YERDEN ISITMA SİSTEMİ ZEMİN ISITMA DÖŞEMEDEN ISITMA SİSTEMİ

  Detay Göster
  AXEM YERDEN ISITMA ALTTAN ISITMA SİSTEMLERİ
  ANTALYA : A.O.S.B. 3. Kısım 30. Cadde No:20 ( Foraks Yerleşkesi) Döşemealtı
  KAYSERİ : Kemeraltı Mah. Tuğla sok. No 26/D Melikgazi
  0549 223 40 53
  +90 352 223 40 53
  +90 352 223 83 31
  info@yerdenisi.com
  ÜRÜNLER
  Referanslar
  Yerden Isıtma Borusu
  Yerden Isıtma Straforu
  Yerden Isıtma Kollektörü
  Isı Pompası Sistemleri
  Axem Yerden Isıtma

  Axem Yerden Isıtma Alttan Isıtma Sistemleri
  Ana sayfa > Axem Yerden Isıtma Alttan Isıtma Sistemleri

  2006 yılında faaliyetlerine başlayan Axem Thermofloor, yerden ısıtma sektöründe avrupa devleri arasında yer alan Noordegraaf & Thermovloeren ( HOLLANDA ) firmasının Türkiye distribtörüdür. Ana faaliyet konumuz olan yerden ısıtma ve soğutma konularında, yurt dışında eğitim alan, Hollanda ve ülkemizde birçok projeye imza atan seçkin ekibimiz ile birlikte Kayseri ve tüm Türkiye genelinde hizmetinizdeyiz.Soğuk iklimlere sahip bölgelerimizde kar ve buzun sorun yaşattığı; çatı olukları araç rampaları yaya yolları, donan su boruları gibi tüm sorunlu alanlarda, kar buz engelleme sistemlerimiz ile kışlarınızı daha güvenli ve konforlu hale getirmek için elektrikli ısıtma kabloları ve özel kar buz eritme termostatlarımız ile kurulumlar gerçekleştiriyoruz.

   

  Enerji verimliliği konusunda ülkemizde yaygınlaşmaya başlayan kalorimetre ve ısı payölçer sistemleri diğer bir faaliyet alanımızdır. Bu
  konuda dünyanın en büyük üreticilerinden Hydrometer firmasının ürünleri ile hizmetler vermekteyiz. Merkezi sistem ile ısınan binalarda yaktığın kadar öde sistemlerinin kurulumu, okuma ve faturalandırma hizmetleri noktasında firmamızın sizlere sunduğu yeni teknolojilerden yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz.Fiziksel ve kimyasal dayanımı çok yüksek epoksi kaplama sistemlerimiz, uçak hangarlarından gıda fabrikalarına, tekstil ve beyaz eşya sektöründen otomotive ve hijyenik hastane ortamlarına kadar geniş bir yelpazede, üreticimiz olan Epokim güvencesi ve yüksek uygulama kabiliyetimiz ile uzun yıllar size sorun çıkarmayacak epoksi zemin kaplamaları için keşif talep edebilirsiniz.

   

  Uzun yıllara dayanan fizibilite çalışmalarımız sonucu, ısıtma ve soğutma konularında yakıt masraflarını düşürmenin en geçerli yolunun ”Düşük sıcaklıkla ısıtma ve yüksek sıcaklık ile soğutma” prensibi olduğunu görmekteyiz. Bu prensiple çalışan ve doğadaki hava toprak ve sudan yararlanan ısı pompalarımız ile sizleri yeni ve yenilenebilir enerjilerden, konforunuzdan taviz vermeden yararlanmaya davet ediyoruz. Isı pompaları konusunda 6 kıtada faaliyet gösteren clivet firmasının yüksek teknoloji ürünleri ile ısıtma ve soğutma giderlerinizi çok daha cazip hale gitirebildiğimiz tecrübelerimiz ile kanıtlanmıştır. Bu konudaki yatırımınızın boyutlarını birlikte irdelemek için proje ekibimiz değerli taleplerinizi beklemektedir.Güneş panelleri ve rüzgar trübinleri ile hibrit elektrik üretimi sağlayabilen sistemlerimizi, global üreticilerin sürekli taranarak ve fiyat verim dengesi en iyi olan ürünlerin ithalatı ile gerçekleştirilmektedir. Tesislerinizin ve bireysel yatırımlarınızın size çok kısa vadede geri dönebilmesi için kurduğumuz her bir kilowatt sistemin size yansıyan fiyatlarını, sistem verimini etkilemeden düşürmenin gayreti içerisindeyiz.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir