Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Deniz Sarıtop Şiirleri

Ozan Deniz Sarıtop
asıllı Filozof, Şair ve Yazar’dır.
Asıl Adı: Deniz Sarıtop’tur. İsminin başına “Ozan” mahlasını kullanmaktadır. 05 Mart 1982 yılında Diyarbakır’ın Kulp (Pasur) ilçesine bağlı, Karabulak köyü, Gırındes mezrasında doğdu.
https://denizsaritopsiirleri.wordpress.com/
http://denizsaritopsozleri.blogspot.com/

 • Gönderenin Adı: Bilgi
 • Gönderenin E-postası: felsefeetkisi@gmail.com
 • Gönderen URL’si: https://denizsaritopsiirleri.wordpress.com
 • https://denizsaritopsiirleri.wordpress.com
  https://denizsaritopsiirleri.wordpress.com

  Kürd asıllı Filozof, Şair ve Yazar’dır.

  Asıl Adı: Deniz Sarıtop’tur. İsminin başına “Ozan” mahlasını kullanmaktadır. 05 Mart 1982 yılında Diyarbakır’ın Kulp (Pasur) ilçesine bağlı, Karabulak köyü, Gırındes mezrasında doğdu.

  Şiir Kimliği Hakkında:

  Şiirleri, şiir türleri arasında; uyandırmanın, bilinç tazeletmenin ve aydınlatmanın felsefe akımını içermektedir. Öyle ki, okur aynaya baktığında kendi yüzüyle, Deniz Sarıtop şiirlerini okuduğunda da bilinen bilgi kirliliğinin aksine gerçeğin en somut özüyle karşılaşır ve bu bağlamda karanlığa karşı kendi safını da belirlemiş olur. Bir tümcesinde, ” Şiir, sözcüklerin toplamı değildir; o, sadece anlatılmak istenen bir şeyin fikir bütünlüğüdür.” ve bir dizesinde, “Benim şiir’im bütün yeryüzüdür” der. Böylece sunudaki mesaj sadece eylemin içindeki varlıkla sınırlı kalmayarak, gün ışığı gibi her insan için geçerliliğini koruyup, bu bilgiye ulaşmak isteyen okurun dünyasında da özgürlüklerin kapısını sonuna kadar açmayı hedefliyor.

  Deniz Sarıtop şiirlerinin öznesi, “Bilim-Felsefe” tematiği’dir. Açığa çıkan bulguda, şiirlerinin Bilim-Felsefe izleğine başvurmadan, anlatıdaki konunun Bilim-Felsefe onayını da almasıdır. Bu durum: Deniz Sarıtop’un doğuştan sahip olduğu akılcılık kabiliyetinden ileri gelmektedir. Her şeyden önce Deniz Sarıtop’un zihin doğası çok görkemlidir; …ve şiirleri tüm branşların bilgi birikimini oluşturan bir üniversite görevini üstlemektedir. Bu şuurla hareket eden her eğitimcinin ön görüsüne de rehberlik ederek, kendilerini doğru sonuca götürmeyi amaçlıyor.

  İlk şiirleri: Esmer, Kaldıraç, Doğu Edebiyatı, Ekin Sanat, DüşünBil, Havuz, Herşeye Karşın, Güney, Afrodisyas Sanat, Ay Dili, Hâr, Mahsusmahal, Ozan Ağacı ve Anafilya gibi dergilerde okuyucular ile buluştu. Bazı şiirleri ve sözleri yabancı dillere de çevirilerek uluslararası edebiyat antolojilerinde yayınlandı.

  İlkokul, Ortaokul ve Lise Dönemi Yılları:

   

  Ortaokul 2. sınıfta çekilmiş bir fotoğraf.

  Deniz Sarıtop
  Ortaokul 1. sınıfta çekilmiş bir vesikalık.

  İlkokul 1. sınıfta çekilmiş bir fotoğraf.

  Çocukluk dönemi yılları:
  Diyarbakır Kulp (Pasur) ilçesi, Karabulak köyü, Gırındes mezrası.
  ” https://denizsaritopsiirleri.wordpress.com/ Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. “

   

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir